پتروشیمی هگمتانه در پی دستیابی به بازارهای جهانی
23/06/1399
پتروشیمی هگمتانه تحولی در صنعت پتروشیمی ایران
23/06/1399
Show all

پتروشیمی هگمتانه پس از سالها تلاش و کوشش متخصصین و دانشمندان داخلی بلاخره توانست به این مهم دست باید و مهم ترین وظیفه و هدف خود را تولید پلی وینیل کلراید (PVC) با گرید پزشکی و غذایی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی می داند.


پتروشیمی هگمتانه پس از سالها تلاش و کوشش متخصصین و دانشمندان داخلی بلاخره توانست به این مهم دست باید و مهم ترین وظیفه و هدف خود را تولید پلی وینیل کلراید (PVC) با گرید پزشکی و غذایی مطابق با آخرین استانداردهای جهانی می داند و برای این هدف تمام تلاش خود را می کند. تلاش های زیادی برای دست یافتن به این مهم انجام شده و نتیجه این تلاش ها تبدیل شدن پتروشیمی هگمتانه به اولین و تنها پتروشیمی منطقه خاورمیانه با توان تولید پلی وینیل کلراید (PVC) با گرید پزشکی و خوراکی گردیده است.
پلی وینیل کلراید (PVC) به عنوان یکی از پرکاربردترین رزینها در تجهیزات پزشکی است. براساس آمار تقریبا 25% وسایل پزشکی از این ماده ساخته شده اند. هزینه تولید ارزان، سهولت در فرآیندپذیری و توانایی مشخصه یابی را می توان از جمله دلایل استفاده زیاد آن دانست. در این بین بیشترین استفاده (PVC) در کیسه های خون، تیوبها، دستکش ها، تجهیزات دیالیز، ماسکها، تجهیزات اکسیژن رسانی، وسایل آزمایشگاهی، کتترها، وسایل قالبگیری تزریقی شده و تجهیزات بسته بندی می باشد. زنجیره خط تولید (پلی مریزاسیون) در پتروشیمی هگمتانه توان جذب تقریباً صد در صدی مونومر(VCM) را برای اولین بار در صنعت پتروشیمی کشور فراهم نموده و تولید گریدهای پزشکی پی وی سی سبد این محصول را کامل نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *